Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ruszyła termomodernizacja budynku MDK

  • Dodano: 2020-06-29 10:45

W połowie czerwca rozpoczęto kompleksową termomodernizację budynku Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana, położonego przy ul F. Chopina 2 w Siemianowicach Śląskich.

To kolejna inwestycja miejska będąca efektem pozyskania przez gminę dofinansowania zewnętrznego. W tym przypadku realizacja projektu pn. „Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (MDK im. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich) odbywa się w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji” i finansowana jest przy pomocy dotacji celowej w wysokości 1.275.000 zł, otrzymanej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


Termomodernizacja budynku MDK ma na celu skuteczne obniżenie kosztów jego ogrzewania, poprawę komfortu cieplnego użytkowników jak również zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Modernizacja obejmie remont strefy wejścia, izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe ścian podziemia z ociepleniem, docieplenie ścian nadziemia wraz z robotami wykończeniowymi, roboty w zakresie instalacji c.o., wykonanie wentylacji mechanicznej, drenażu opaskowego, wymianę opraw oświetleniowych na oprawy typu LED oraz ocieplenie połaci dachu z pokryciem. Całkowita wartość realizacji projektu wynosi 1.121.925,55 zł. Na zakończenie prac remontowych będzie trzeba poczekać do połowy października 2020 roku. 

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: UM Siemianowice Śląskie (autor: Dagmara Brudek-Schulz)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.