Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Samorządowcy z Torunia gościli w siemianowickiej Badyhali

  • Dodano: 2023-09-13 12:00

We wtorek, 12 września, w siemianowickiej Badyhali goszczono grupę samorządowców z Torunia.

Goście z Torunia w Siemianowicach Śląskich

Byli to urzędnicy toruńskiego magistratu oraz członkowie tamtejszej Komisji ds. Rewitalizacji, którzy przyjechali na Śląsk, by zapoznać się z efektami rewitalizacji różnych obiektów i terenów na tym obszarze. Ta wizyta studyjna ma im pomóc w przygotowaniu do końca 2027 roku kolejnego już Gminnego Programu Rewitalizacji dla Torunia.

– Postanowiliśmy zobaczyć, jak to robią inni – powiedziała nam Aleksandra Iżycka, Dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta – Śląsk jest postrzegany jako zagłębie rewitalizacji. Dużo o tym słyszeliśmy i czytaliśmy, dlatego właśnie przyjechaliśmy tutaj. Chcemy zobaczyć obiekty, które już zostały zrewitalizowane, żeby szukać inspiracji i znaleźć pomysły, które moglibyśmy wdrożyć u siebie. Mamy świadomość, że mieszkamy w zupełnie innym regionie, o zupełnie innej specyfice, w którym nie ma przemysłu, ale myślę, że zapoznanie się z całym procesem rewitalizacji, a przede wszystkim sposobem, w jakim w te projekty zostali zaangażowani ludzie, będzie dla nas bardzo istotne – stwierdziła Pani Dyrektor.

Gdzie mogliśmy zobaczyć gości?

Goście z Torunia obejrzeli Pływalnię Miejską w Siemianowicach Śląskich, a ich przewodnikiem – najlepszym z możliwych – była kierownik Pływalni – Aleksandra Lipko-Firlus, od dziecka związana z tym miejscem, która w bardzo ciekawy i zajmujący sposób zapoznała ich z historią i dniem dzisiejszym Badyhali, jej rolą w życiu mieszkańców miasta, a także samym procesem rewitalizacyjnym budynku i przyległego terenu.

Samorządowcy z grodu Kopernika, którzy przed przyjazdem do naszego miasta odwiedzili Muzeum Hutnictwa w Chorzowie - byli zachwyceni obydwoma miejscami. W czasie pobytu na Śląsku mają jeszcze w planie wizyty w Katowicach i w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również