Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Setki paneli fotowoltaicznych na siemianowickich szkołach

  • Dodano: 2020-12-22 09:45

Na dachach siedmiu szkół z Siemianowic Śląskich zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Łącznie na budynkach umieszczono 604 sztuki paneli o łącznej mocy ponad 227 kWp.

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Panele fotowoltaiczne znajdują się na dachach: Liceum Ogólnokształcącego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1, Żłobka Miejskiego, Szkoły Podstawowej nr 6, Młodzieżowego Domu Kultury JORDAN i Zespołu Szkół Specjalnych.

Zdaniem urzędników taka inwestycja spowoduje znaczne oszczędności przy kosztach utrzymania budynków.

Panele fotowoltaiczne nie tylko przyniosą spore oszczędności przy zakupie energii elektrycznej, ale przede wszystkim wiele korzyści dla środowiska naturalnego – informuje UM w Siemianowicach Śląskich.

Jak zapowiada Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, w perspektywie najbliższych lat instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii pojawią się również na pozostałych budynkach oświatowych.

Realizacja inwestycji kosztowała ponad 900 tys. zł i była możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji”, które pokryło 100 % kosztów zadania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również