Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy dzielnicowi służyli cennymi poradami podczas zebrań Rad Osiedla

  • Dodano: 2023-03-29 07:00, aktualizacja: 2023-03-28 22:48

Siemianowiccy dzielnicowi systematycznie biorą udział w spotkaniach ze społecznością. Tym razem dzielnicowi asp.szt. Damian Achtelik i mł.asp. Adam Gulba spotkali się na zebraniach Rad Osiedla z mieszkańcami swoich rejonów służbowych. Była to doskonała okazja, aby przekazać cenne informacje z zakresu bezpieczeństwa oraz poznać problemy, które są dla nich uciążliwe.

Każda okazja jest dobra na bezpieczeństwo

Służba dzielnicowego ma inny charakter niż policjanta ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Zadaniem dzielnicowego jest utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami swojego rejonu służbowego, po to aby mieć ciągły wgląd w zdarzenia i zjawiska, do których tam dochodzi. Bliski i codzienny kontakt dzielnicowego podczas obchodu ma wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku na tym terenie. Umożliwia to natychmiastowe reagowanie i podejmowanie odpowiednich decyzji. Dlatego dzielnicowi bardzo często spotykają się z mieszkańcami. Niektórych odwiedzają w ich domach podczas codziennego obchodu, a z innymi widują się na zorganizowanych spotkaniach w klubach seniora, klubach spółdzielczych czy Radach Osiedla.

Tym razem dzielnicowy asp. szt. Damian Achtelik oraz mł.asp. Adam Gulba wzięli udział w zebraniach Rad Osiedla, gdzie poruszane były bieżące sprawy mieszkańców osiedli. Była to doskonała okazja, aby zachęcić osoby tam obecne, do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Podczas tych spotkań dzielnicowym zgłaszano problematykę związaną z brakiem bądź słabym oświetleniem przejść dla pieszych, nadmierną prędkością jazdy samochodów, spożywaniem alkoholu w miejscach niedozowolnych oraz dewastacją mienia.

Pamiętajmy, że od każdego z nas zależy bezpieczeństwo w okolicy.

Siemianowiccy dzielnicowi służyli cennymi poradami podczas zebrań Rad Osiedla / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również