Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy policjanci na "Rzęsie" z okazji Dnia Dziecka

  • Dodano: 2024-06-04 13:45

W Dzień Dziecka na najmłodszych czekało wiele atrakcji, w końcu to najmilszy dzień w roku dla pociech. Jedną z nich były zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło Wędkarskie nr 100 z Siemianowic Śląskich nad stawem Rzęsa. Pod czujnym okiem dorosłych najmłodsi łowili ryby, pogłębiając swoje zamiłowanie do tego typu aktywności. Milusińscy mogli również zajrzeć na stanowisko profilaktyczne przygotowane przez policjantów i straż miejską oraz ratowników wodnych.

Policjantów nie ominął Dzień Dziecka

Po raz kolejny siemianowiccy mundurowi zostali zaproszeni do udziału w imprezie z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się na Rzęsie. Organizatorem było Koło Wędkarskie nr 100 z Siemianowic Śląskich, magistrat, którzy dzięki wsparciu kilkudziesięciu sponsorów mieli możliwość zapewnienia dzieciom wielu niespodzianek i nagród za udział w zawodach wędkarskich. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, który osobiście spędził ten czas z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Atrakcje od mundurowych

Na stanowisku profilaktycznym przygotowanym przez stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich oraz straży miejskiej, czekało wiele gadżetów związanych z bezpieczeństwem. Dzieci mogły także porozmawiać z mundurowymi i uzyskać cenne rady dotyczące bezpiecznego wypoczynku. Obok stanowiska mundurowych byli ratownicy wodni, którzy poszerzali wiedzę najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przez kilka godzin dzieci, dla których na niebie wyszło słoneczko, łowili ryby pod okiem osób dorosłych. Był to czas na międzypokoleniowe rozmowy, a rywalizacja uczyła młodych miłośników wędkarstwa, z całą pewnością cierpliwości i radości z obcowania z naturą.

W końcu przyszedł czas na ważenie zdobyczy, a na najlepszych czekały medale, dyplomy i nagrody, które wręczał Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie wraz z jego II Zastępcą oraz Prezesem Koła Wędkarskiego nr 100.
Oprócz zwycięzców upominki otrzymało każde dziecko, które brało udział w zawodach. Z uśmiechami na twarzy, z poszerzoną wiedzą o bezpieczeństwie milusińscy rozeszli się, aby dalej obchodzić swoje święto.

Siemianowiccy policjanci na "Rzęsie" z okazji Dnia Dziecka

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również