Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy policjanci prezentowali służbę w ramach "Akademii Przedsiębiorczości"

  • Dodano: 2024-04-04 12:00

W ramach programu edukacyjnego siemianowickiego magistratu "Akademia Przedsiębiorczości" kolejna klasa szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 16 miała okazję poznać z bliska służbę mundurowych. Pod hasłem kampanii "Policję tworzą ludzie, twórzmy ją razem" stróże prawa chcieli zachęcić młodych ludzi, aby w przyszłości powiązali swoje życie z policyjnym mundurem. O trudach i zaletach służby, wymaganiach, jakie stoją przed kandydatami uczniowie dowiedzieli się podczas spotkania w komendzie.

Edukacja, przedsiębiorczość i młodzież

W ramach kolejnej edycji projektu Urzędu Miasta "Akademia Przedsiębiorczości" uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 16 odwiedzili Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich. "Akademia Przedsiębiorczości" to innowacyjny projekt, którego głównym celem jest nie tylko wprowadzenie młodzieży w świat przedsiębiorczości, ale również stworzenie bezpośrednich relacji między lokalnymi firmami a placówkami edukacyjnymi.

Służba i jej różnorodność

Policjanci zaprezentowali młodzieży filmy, na których pokazana jest ich codzienna służba. To co rzuciło się im w oczy, to na pewno różnorodność pełnionych służb. Stróże prawa przekazali, jakie wymagania stoją przed kandydatem do Policji i z jakimi zdarzeniami musi on się zmagać nosząc mundur. "Pomagamy i chronimy" to motto służby policyjnej. O trudach i zaletach noszenia munduru opowiedział uczniom profilaktyk mł.asp. Arkadiusz Lasyk.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda budynek komendy czy pomieszczenie, w którym wykonuje się czynności z zatrzymanymi oraz usiąść w radiowozie. Młody fanatyk motoryzacji mógł zobaczyć, co znajduje się pod maską radiowozu. Wielką atrakcją dla uczniów była możliwość wykonania odcisków palców, czyli daktyloskopii i porównywanie ich niepowtarzalnych kształtów między sobą.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również