Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy przedsiębiorcy pomagają w walce z koronawirusem

  • Dodano: 2020-04-09 10:45

Kupują niezbędny sprzęt, przekazują pieniądze, oferują pomoc - siemianowiccy przedsiębiorcy wspierają miejską służbę zdrowia w walce z epidemią. Tak jak w całej Polsce, tak i w naszym mieście nie brakuje przedsiębiorców, śpieszących z pomocą dla pogotowia i szpitala.

W ubiegłym tygodniu Firma Pumar Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji i sprzedaży maszyn górniczych, przekazała na rzecz Szpitala Miejskiego 50 tys. zł. na zakup niezbędnego sprzętu do walki z koronawirusem. Przedsiębiorstwo Adient Seating Poland Sp. z o.o.,  które w naszym mieście zajmuje się produkcją metalowych struktur i mechanizmów do foteli samochodowych, dostarczyło do naszego szpitala płyn do dezynfekcji oraz zakupiło dla siemianowickiego pogotowia pralko-suszarkę. Taki sprzęt niezbędny jest do prania uniformów ratowniczych, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania wirusa wśród personelu medycznego, jak i ludzi, którzy mają styczność z ratownikami. Warto wspomnieć, że obie firmy aktywnie uczestniczą w sprawach dotyczących naszego miasta nie tylko w czasie kryzysu, bowiem mają swych przedstawicieli w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Miasta.

Siemianowiccy przedsiębiorcy po raz kolejny potwierdzają, że potrzeba wsparcia naszej lokalnej społeczności jest równie ważna jak cele biznesowe stawiane w każdej firmie. Dają temu wyraz zarówno w pomocy rzeczowej jak i finansowej dla służb medycznych w naszym mieście. Wspólnie z Panem Prezydentem planujemy także akcję „Siemianowicki Biznes Voucher” kierowaną  przede wszystkim do małych firm i mikroprzedsiębiorców, szczególnie z branż najbardziej dotkniętych skutkami epidemii. Inicjatywa ma polegać na przygotowaniu  przez firmy voucherów na zakup produktów lub usług na takiej zasadzie, że nabywca dokonuje zakupu voucheru obecnie poprawiając trudną sytuację związaną z ograniczeniem bieżących przychodów firmy, a korzysta z niego np. za kilka miesięcy, kiedy sytuacja epidemiologiczna będzie miejmy nadzieję opanowana. Dziękuję jednocześnie członkom Rady Gospodarczej, a także innym firmom i osobom nie zrzeszonym w Radzie za okazaną solidarność oraz konkretną, realną pomoc - mówi Marcin Budziński Przewodniczący Rady.

Wszystkim przedsiębiorcom pomagającym w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy.  Przekazane w ten sposób fundusze oraz sprzęt pomogą skuteczniej i bezpieczniej nieść pomoc potrzebującym.

autor: Marlena Jagoda-Rybacka

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: UM Siemianowice Śląskie (autor: Marlena Jagoda-Rybacka)

Komentarze (1)    dodaj »

  • KRAWCZYK

    To że Adient przekazuje środki na walkę z KORONA WIRUSEM to chwalebne. Ale dlaczego odbywa się kosztem zwolnienia własnych pracowników? Modzi może dają sobie radę,a co ze starszym wiekiem którzy chcieli doczekać emerytury.Zostali bez pracy i perspektyw znalezienia pracy blisko miejsca zamieszkania i przestawienie na inny rodzaj pracy może okazać się trudny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również