Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: Mateja szkołą partnerską Uniwersytetu Ekonomicznego!

  • Dodano: 2023-04-17 08:00, aktualizacja: 2023-04-16 20:01

13 kwietnia br. w imieniu społeczności II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich dyrektor Joanna Siwczyk podpisała porozumienie o współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego porozumienie partnerskie podpisał Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Matejkowicze wzięli też udział w ciekawym dla medialnych wykładzie dr Anny Losy z Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej – „Cuda PR”

Nawiązanie przez Mateję współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, z Wydziałem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej stworzy warunki do wymiany bezcennych doświadczeń organizacyjnych i metodycznych. Uniwersytet Ekonomiczny to świetne zarządzanie, wykwalifikowana kadra, nowoczesna infrastruktura, ale to także dbałość o kulturalne i intelektualne aspiracje studentów, dlatego pole współpracy będzie też okazją do podejmowania wspólnych przedsięwzięć promujących naukę oraz kulturę.

Droga dla przyszłych studentów

Dla uczniów II LO będzie to również kontakt ze środowiskiem akademickim. Po ukończeniu szkoły średniej każdy młody człowiek ma prawo – nie obowiązek – studiowania, ale droga od zdania egzaminu maturalnego do uzyskania dyplomu jest pracochłonna i czasochłonna. Matejkowscy nauczyciele doskonale wiedzą, iż warto w uczniach jak najwcześniej pielęgnować przekonanie, że dzięki wytrwałemu dążeniu do wiedzy jest się w gronie wybranych z wielu, że powinno się ciągle rozwijać, czerpać z autorytetów i dążyć do pełni poznania. Kształtowaniu takiej postawy sprzyjać będzie właśnie dołączenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do uczelni partnerskich Matei.

Siemianowice Śląskie: Mateja szkołą partnerską Uniwersytetu Ekonomicznego! / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również