Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie wyróżnione w konkursie "Samorządowy Lider Zarządzania 2022"

  • Dodano: 2023-02-27 07:00, aktualizacja: 2023-02-26 22:34

W czwartek, 23 lutego br., Magdalena Faracik-Nowak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich odebrała wyróżnienie dla gminy Siemianowice Śląskie w kategorii „Miasta na prawach powiatu” w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2022, za uruchomienie Banku Danych o Mieście. Uroczysta gala odbyła się w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Laureatem konkursu w tej kategorii zostały Tychy, a wyróżnienia, oprócz Siemianowic Śląskich, zostały także przyznane Gliwicom i Częstochowie.

Ogółem komisja konkursowa przyznała trzem miastom tytuł laureata konkursu, dziesięciu miastom wyróżnienia, a także jedno wyróżnienie specjalne. Nagrodą dla laureatów oraz specjalnego wyróżnienia jest wyjazd studyjny do Norwegii dla dwóch przedstawicieli, a dla wyróżnionych – wyjazd dla jednej osoby z miasta.

Trochę o konkursie

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” odbywa się od 15 lat. Jest to wydarzenie, w którym Związek Miast Polskich wyróżnia najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce. W ubiegłym roku tematem przewodnim konkursu była „Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie”. Jego celem było zidentyfikowanie, docenienie i wyróżnienie miast, które, zgodnie z ideą „otwartego rządzenia”, efektywnie komunikując się z interesariuszami i skutecznie angażując mieszkańców w życie wspólnoty lokalnej, wpływają na rozwój lokalny w kontekście poprawy usług publicznych i jakości życia w mieście.

Wyróżniony Bank Danych o Mieście, który w Siemianowicach Śląskich został uruchomiony w listopadzie 2022 roku, powstał w ramach programu Human Smart Cities, organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest to multimedialne narzędzie, działające jako strona internetowa, na której znajdują się na bieżąco aktualizowane zbiory danych związanych m.in. z mieszkalnictwem, administracją czy ochroną środowiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również