Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicka drogówka włączyła się w Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020

  • Dodano: 2020-10-05 07:30, aktualizacja: 2020-10-04 21:15

1 października obchodzony był Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

Podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków policjanci z ruchu drogowego wręczali pieszym opaski odblaskowe

Zachęcali do ich noszenia, ponieważ szybko zapadający zmrok sprawia, że są oni mało widoczni na drogach. A taki mały gadżet podniesie ich widoczność na drodze nawet 5-krotnie, co pozwoli na zwiększenie czasu reakcji przez kierowcę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić odblaski podczas poruszania się po drodze o zmierzchu poza terenem zabudowanym. Niemniej korzystanie z nich w terenie zabudowanym podniesie bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Piesi często myślą, że przechodząc przez pasy są widoczni

Jak pokazują policyjne statystyki, niestety nie do końca jest to prawda. Wystarczy bowiem padający deszcz, nienależyty stan wycieraczek czy światło, które oślepi kierowcę z pojazdu jadącego z naprzeciwka i pieszy, który dodatkowo jest ubrany na ciemno, staje się praktycznie niewidoczny dla kierowcy.

Policjanci z Siemianowic Śląskich nie tylko podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków promują ideę noszenia elementów odblaskowych. Podczas codziennych służb wielokrotnie rozdają je pieszym oraz kierowcom, których proszą o przekazanie ich najbliższym im osobom. Opaski odblaskowe ufundował Urząd Miejski w Siemianowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również