Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicka Gala Sportu 2018 za nami!

  • Dodano: 2018-02-19 12:45, aktualizacja: 2018-03-27 14:15

Tradycyjne spotkanie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z nagrodzonymi i wyróżnionymi sportowcami z naszego miasta, za osiągnięcia z roku 2017, odbyło się w miniony, piątkowy wieczór (16.02.2018 r.) w Siemianowickim Centrum Kultury - Parku Tradycji.

Impreza, potocznie nazywana Siemianowicką Galą Sportu miała bardzo uroczysty charakter, a prezydent Rafał Piech mógł osobiście pogratulować naszym rodzimym sportowcom ich wspaniałych osiągnięć, a także podziękować za ich pracę i trud, przekładający się na promocję Siemianowic Śląskich. Organizatorem imprezy był wydział kultury i sportu siemianowickiego magistratu.

Włodarz naszego miasta wyróżnił również osoby i instytucje, za ich szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie siemianowickiego sportu. Na piątkowej gali nie mogło tradycyjnie zabraknąć znakomitości ze świata polskiego, a zarazem rodzimego sportu – wraz z prezydentem wyróżnienia i nagrody wręczali: siemianowicki olimpijczyk - judoka Piotr Kamrowski oraz były wicemistrz świata w szabli, obecnie prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz. W kategorii nagrodzonych wręczającemu prezydentowi towarzyszyła wiceprezydent dr Anna Zasada - Chorab.

Nie zabrakło także akcentów artystycznych - galę uatrakcyjniły zapierające dech w piersiach występy akrobatyczne Łukasza Świrka, oprawę wokalną imprezy zapewniła Asteya Dec, a swoim układem tanecznym oczarował publiczność zespół „Poruszenie” pod kierunkiem Moniki Małychy.

W tym roku nagrody dla sportowców osiągających wysokie wyniki sportowe w kategorii seniorów oraz dla trenerów odebrało łącznie 12 osób, wyróżnienia za: sukcesy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych oraz w kategoriach masters, za pracę szkoleniową, a także za całokształt działalności na rzecz danej dyscypliny sportu prezydent miasta Rafał Piech wyróżnił 57 sportowców.

Prezydent uhonorował także 7 instytucji, które w 2017 roku obchodziły jubileusz swojej działalności, a które działają w obszarze upowszechniania kultury fizycznej. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Wykaz nagrodzonych i wyróżnionych w załączonym zarządzeniu.

Organizatorzy dziękują również wolontariuszom którzy pomogli przy realizacji przedsięwziecia, w tym młodzieży z Klubu Wolontariusza "Merit" przy ZSTiO "Meritum".

Galeria - TUTAJ

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy z Siemianowickiej Gali Sportu przeprowadzono bezpośrednią transmisję internetową. Kto nie mógł oglądać na żywo, a chciałby zobaczyć jak wyglądała ta siemianowicka uroczystość może to zrobić pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=8dtVDHggMhs

autor: Krzysztof Nos, zdjęcia: Rafał Jakoktochce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również