Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicka policjantka nominowana w plebiscycie "Osobowość Roku 2020"

  • Dodano: 2021-04-20 07:00, aktualizacja: 2021-04-19 18:30

Sierż. szt. Justyna Król z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich została nominowana w plebiscycie Dziennika Zachodniego "Osobowość Roku 2020".

Do grona osób nominowanych w plebiscycie "Osobowość Roku 2020" organizowanym przez Dziennik Zachodni dołączyła siemianowicka policjantka sierż. szt. Justyna Król. Nominacja naszej mundurowej w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" jest wyróżnieniem nie tylko dla niej samej, ale także dla Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. W jednostce tej policjantka służy w Zespole do Spraw Nieletnich i Patologii. Do jej obowiązków należy współpraca ze szkołami i rozwiązywanie problemów młodych mieszkańców naszego miasta. Swoimi radami dzieli się z rodzicami, którzy trafiają do komendy ze swoimi niesfornymi pociechami. Czasami jest to efekt jednorazowego wybryku dzieci, lecz niestety często przybiera to postać długotrwałego procesu, który przejawia się w demoralizacji małoletnich bądź łamania przez nich prawa. Sierż. szt. Justyna Król zajmuje się także poszukiwaniami nieletnich.

Podczas służby w terenie policjantka przygląda się również sprawowaniu opieki nad zwierzętami

Reaguje, jeśli widzi, że zwierzęta są źle traktowane lub nie mają odpowiednich warunków bytowych. Swoją miłość do czworonogów przelała na bezpośredni kontakt z nimi w wolnym czasie i w ramach wolontariatu działa w Schronisku dla Zwierząt w Sosnowcu. Na tym jednak się nie skończyło. Aby skutecznie walczyć z ludźmi, którzy stali się oprawcami dla bezbronnych zwierząt, policjantka zdała egzamin, dzięki któremu otrzymała tytuł Inspektora do spraw Ochrony Zwierząt. Gdy zdejmie policyjny mundur, realizuje interwencje związane ze zwierzętami. Inicjuje również zbiórki finansowe i rzeczowe dla osób potrzebujących jakiejkolwiek pomocy oraz oczywiście dla ukochanych futrzaków. Jest mocno zaangażowana w tematykę adopcyjną kotów z Ukrainy. Sama stworzyła cudowny dom dla swoich 3 kotów i psa z "odzysku". Jest wspaniałą mamą, silną kobietą i oddaną policjantką.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również