Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicka Seniorka nagrodzona w Śląskich Orłach Wolontariatu

  • Dodano: 2022-01-31 08:30, aktualizacja: 2022-01-31 08:44

Siemianowiczanka - Pani Emilia Bielak - została wyróżniona zdobywając I miejsce w kategorii: wolontariusz indywidualny w konkursie Śląskie Orły Wolontariatu.

Pani Emilia ma 84 lata, od prawie 10 jest wolontariuszką Fundacji Park Śląski. Jedną z najcieplejszych, najsprawniejszych (codziennie z kijami i aplikacją w smartfonie pokonuje od kilku do 13 km). W czasie imprez prowadzi warsztaty dla dzieci: ruchowe, sadzenia roślin. W czasie biegów pracuje w depozycie. W czasie Kongresów Obywatel Senior prowadzi bardzo profesjonalną recepcję, informację. Prowadzi cotygodniowy klub brydżowy (czasem kilka razy w tygodniu). Na konferencjach promuje wolontariat.

Pani Emilia jest również bardzo aktywna w środowisku w którym mieszka, była inicjatorką i doprowadziła do wyremontowania i otwarcia świetlicy dla seniorów w jednym z bloków w Michałkowicach.

To nie pierwsza nagroda pani Emilii. W 2019r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Opiekun Seniora 2018".

W tym samym konkursie Śląskie Orły Wolontariatu, w kategorii: wolontariusz organizacja pozarządowa - III miejsce zdobył Klub Młodego Wolontariusza Merit działający przy ZSTiO Meritum, o czym informowaliśmy w aktulnościach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również