Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicki dzielnicowy o bezpieczeństwie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  • Dodano: 2023-04-28 06:00, aktualizacja: 2023-04-27 21:03

Siemianowicki dzielnicowy asp. Mariusz Nizler spotkał się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, po to aby porozmawiać z nimi o zagrożeniach, które na nich czyhaja. W spotkaniu brał udział również Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pan Michał Czaja. Mundurowy ostrzegł przed oszustami podszywającymi się pod policjantów oraz tymi odwiedzającymi mieszkania. Zwrócił uwagę, aby być ostrożnym podczas korzystania z internetu oraz zachęcił do korzystania z KMZB oraz aplikacji Moja Komenda.

Na spotkanie do Uniwersytetu Trzeciego Wieku został zaproszony siemianowicki dzielnicowy, który chętnie podzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą z jego uczestnikami. Mundurowy ostrzegł przed oszustami, którzy wykorzystują zaufanie, jakim obdarzona jest Policja przez społeczeństwo i podszywają się pod policjantów, aby pod pretekstem organizowanej akcji, wyłudzić od nich pieniądze. Oprócz takich oszustów, którzy nawiązują najpierw kontakt przez telefon, narażeni są jeszcze na innych, którzy odwiedzają mieszkania i podszywają się pod różnych pracowników. Policjant zaapelował o ostrożność i czujność w kontekście tego, kogo wpuszczamy do mieszkania.

Bezpieczeństwo w Internecie

Zwrócił uwagę także na to, aby podczas korzystania z Internetu zachować szczególność ostrożność i podał przykłady, jak w łatwy sposób można dać się nabrać, w konsekwencji czego utracić swoje oszczędności. Wszystkich zachęcił do pobrania aplikacji Moja Komenda oraz do zgłaszania zaobserwowanych, powtarzających się przejawów łamania prawa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tym właśnie sposobem każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. Dzielnicowy wręczył uczestnikom koperty życia oraz ulotki, w których zawarte są ostrzeżenia dotyczące oszustów. W spotkaniu udział wziął również Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pan Michał Czaja, który także włączył się w tematykę związaną z bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również