Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowickie Rodzinne Ogrody Działkowe otrzymały dotację!

  • Dodano: 2023-05-23 11:00

W styczniu br. pisano o możliwości składania przez Rodzinne Ogrody Działkowe wniosków o dofinansowanie udzielane przez marszałka województwa śląskiego. Działkowcy, przy aktywnym wsparciu urzędników z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich wypełnili i wysłali komplet niezbędnych dokumentów.

Było to o tyle istotne, iż dzięki tym środkom, ROD-y miały być nie tylko piękniejsze, ale również możliwe było realizowanie tych pomysłów, na które dotąd często nie było pieniędzy. Do podziału była kwota 1,5 miliona złotych, która finalnie została rozdysponowana pomiędzy 35 beneficjentów.

Wśród nich znalazły się trzy Rodzinne Ogrody Działkowe z Siemianowic Śląskich:

  • ROD Pszczelnik, który otrzymał 35 600,00 zł z przeznaczeniem na modernizację drogi ogrodowej od wjazdu do Domu Działkowca.
  • ROD Przyszłość, który otrzymał 38 861,85 z przeznaczeniem na przebudowę głównej alei ogrodowej prowadzącej do świetlicy działkowej.
  • ROD Michałkowice, który otrzymał 38 400,00 z przeznaczeniem na rewitalizację alejek ogrodowych na terenie ogrodu.

W uroczystym przekazaniu czeków uczestniczyli: Jakub Chełstowski, marszałek województwa, Urszula Koszutska, wiceprzewodnicząca Sejmiku oraz radni Alina Nowak, Renata Caban oraz Marek Bieniek.

– Dzięki pozyskanym środkom będzie możliwa realizacja wnioskowanych zadań – mówi Łukasz Chłoń z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. – Warto mieć na uwadze, że powyższe nie tylko podniesie walory estetyczne, ale również wpłynie na poprawę bezpieczeństwa działkowców – dodaje.

To nie wszystko, bowiem modernizacja dróg i alejek działkowych pozwoli na aktywny wypoczynek również tym osobom, które z racji swojej niepełnosprawności były do tej pory pozbawione takiej możliwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również