Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowickie Targi Edukacji. Sprawdź, jak wyglądało otwarcie!

  • Dodano: 2023-04-03 07:30, aktualizacja: 2023-04-02 21:41

W piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyły się Siemianowickie Targi Edukacji Ponadpodstawowej i Doradztwa Zawodowego, których otwarcia dokonał prezydent Rafał Piech wraz z drugą zastępcą Beatą Gałecką.

Prezentacja siemianowickich szkół

Wydarzenie inauguruje coroczną akcję #Superedukacja, której celem jest ułatwienie absolwentom podstawówek oraz ich rodzicom dokonania wyboru miejsca kontynuacji nauki. Na Targach prezentowały się siemianowickie licea, technika oraz szkoły branżowe. Zwiedzający mieli okazję poznać ich pełną ofertę , mając na dodatek szansę do uzupełnienia tej wiedzy o szkołach poprzez rozmowy z ich przedstawicielami. Obecność stoisk Powiatowego Urzędu Pracy oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dawała możliwość konsultacji w sprawie perspektyw zatrudnienia oraz dopasowania dalszej edukacji do predyspozycji ucznia.

Wydarzenie przyciągnęło liczną rzeszę zainteresowanych, tych jednak, którym nie udało się zaczerpnąć wiedzy na temat oferty siemianowickiego szkolnictwa ponadpodstawowego podczas Targów, informuje się, że już od najbliższego poniedziałku 3 kwietnia na stronie Urzędu Miasta każdego tygodnia, przez pięć kolejnych dni, prezentować się będą jedna po drugiej siemianowickie szkoły.

Siemianowickie Targi Edukacji. Sprawdź, jak wyglądało otwarcie! / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również