Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiczanin odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

  • Dodano: 2021-06-15 06:30, aktualizacja: 2021-06-14 19:29

Krzyżem Wolności i Solidarności nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczony został siemianowiczanin – Jan Kuczek.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych działaczom opozycji niepodległościowej z lat 1956-1989 odbyła się w miniony piątek (11.06), w sali marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Organizatorem uroczystości był Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu, a odznaczenia wręczał dr Jarosław Szarek – Prezes IPN.

Odznaczenie zostało przyznane Janowi Kuczkowi za działalność opozycyjną

Przypomnijmy, że był On założycielem i pierwszym przewodniczącym NSZZ Solidarność w Wojskowych Zakładach Mechanicznych. W tym także okresie działał w Prezydium Komisji MON i MSW przy Lechu Wałęsie. Sprawował również funkcję przewodniczącego Miejskiej Komisji Koordynacyjnej Solidarności w Siemianowicach Śląskich. W 2014 roku siemianowiczanin został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za działalność opozycyjną oraz w Solidarności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również