Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Skazano mężczyznę winnego za znęcanie się nad psami!

  • Dodano: 2022-11-16 06:00, aktualizacja: 2022-11-15 19:38

Siemianowicki sąd uznał za winnego 43-letniego mężczyznę, który znęcał się nad 2 psami pozostawionymi pod jego opieką przez właścicielkę. Siemianowiczaninowi zarzucono, że przetrzymywał je w stanie rażącego zaniedbania, bez dostępu do wody i jedzenia oraz uwięzione na smyczy.

Kara za znęcanie się nad zwierzętami

Referat do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończył prowadzone postępowanie skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 43-letniemu siemianowiczaninowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty za to, że w stanie rażącego zaniedbania przetrzymywał 2 psy, pozostawiając je bez dostępu do wody oraz pokarmu i na uwięzi. Dodatkowo zwierzęta nie były wyprowadzane na spacery, a swoje potrzeby załatwiały w mieszkaniu. Jego świadome działania doprowadziły do skrajnego wyczerpania zwierząt. O wszystkim mundurowi zostali powiadomieni przez Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami "Nadzieja na Dom" z Sosnowca.

Wspólnie natychmiast odebrano zwierzęta i umieszczono je interwencyjnie w schronisku, gdzie znalazły właściwą opiekę. Za znęcanie się nad zwierzętami sąd wymierzył podejrzanemu karę 2 lat ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym, zakazał na okres 3 lat posiadania wszelkich zwierząt domowych, nałożył obowiązek zapłaty nawiązki w wysokości 1500 złotych na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Nadzieja na Dom" w Sosnowcu oraz zasądził pokrycie kosztow sądowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również