Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Skok zachorowań - statystyczny i faktyczny

  • Dodano: 2020-11-06 14:00

Ostatni raport dobowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, dotyczący aktualnej sytuacji epidemiologicznej Sars-Cov2, wskazał stosunkowo duży wzrost liczby osób, u których potwierdzono obecność wirusa.

Raport dobowy z dnia 5 listopada wskazał 88 nowych osób z dodatnim wynikiem, podczas gdy w poprzednich dniach, liczba nowych zarażonych wahała się zwykle wokół kilkunastu. Powodem takiego przyrostu nie jest jednak nagły wzrost zachorowań w naszym mieście, a fakt, że od dziś zmienił się system raportowania przez katowicki sanepid.

Wcześniej, dane publikowane w codziennych raportach dla naszego obszaru, dotyczyły przypadków osób z dodatnim wynikiem, które zostały objęte formalnym nadzorem epidemiologicznym. Nagły wzrost zachorowań w ostatnich dniach października oraz liczne braki kadrowe w katowickiej stacji, uniemożliwił przeprowadzenie na bieżąco dochodzeń epidemiologicznych i obejmowanie nadzorem wszystkich zgłoszonych przypadków.

Od dnia 5.11 źródłem danych o zarażeniach będzie baza systemu EWP, w którym znajdują się informacje o wszystkich pozytywnych przypadkach zarażenia wpisanych do tego systemu przez laboratoria. Dotyczy to wyników testów zleconych przez lekarzy P.O.Z. jaki i tych wykonanych prywatnie.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.