Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Spotkanie Podróżników - "4 kontynenty w 3 miesiące"

  • Dodano: 2022-01-19 09:00

Siemianowickie Centrum Kultury-Bytków zaprasza pasjonatów dalekich i bliskich podróży na pierwsze w Nowym Roku Spotkanie Podróżników zatytułowane "4 kontynenty w 3 miesiące", które odbędzie się w czwartek 20 stycznia o godzinie 18.00.

Tym razem gościć będziemy Wiktorię i Tytusa Tschuk, którzy opowiedzą o swojej trwającej 3 miesiące podróży. Zaczęła się ona w hiszpańskiej Maladze. Kolejnym przystankiem były Wyspy Kanaryjskie, kolejno Capo Verde (Afryka), później przemierzając ocean Atlantycki podróżnicy obrali kurs przez równik prosto do Brazylii, ale ich celem były Wyspy Karaibskie.

Na Fryderyku Chopinie znaleźli się jako wolontariusze – pracowali jako nauczyciele na Niebieskiej Szkole, ale oprócz pracy nauczyciela, spełniali również funkcję załogi statku. Fryderyk Chopin mierzy (wraz z bukszprytem) 55,5m, znajduje się na nim łącznie, 23 żagle których łączna powierzchnia to – 1200 m2, najwyższy znajduje się na wysokości 37 m, wszystkie żagle oraz liny obsługuje się w pełni siłą ludzkich mięśni – dlatego ta podróż, to nie tylko odwiedzone ciekawe miejsca

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również