Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Spotkanie z Łukaszem Kohutem

  • Dodano: 2022-01-14 08:30, aktualizacja: 2022-01-14 08:42

W minioną sobotę (8.01) mieszkańcy Siemianowic mieli okazję do rozmowy z Łukaszem Kohutem, posłem do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie w Willi Fitznera było organizowane w ramach cyklu "Otwarty Śląsk".

Przebieg spotkania

W trakcie ponad dwugodzinnego spotkania rozmowy toczyły się na tematy związane z bieżącymi wydarzeniami w kraju oraz Europie. Rozmawiano o roli Polski w strukturach Unii Europejskiej po jej opuszczeniu przez Wielką Brytanię, wpływ decyzji podejmowanych w Brukseli na życie przeciętnego Polaka. Jednak nic dziwnego, że, skoro Łukasz Kohut znany jest ze swojej działalności na rzecz uznania języka śląskiego, najwięcej czasu było poświęcone właśnie na rozmowy o naszym regionie. Poseł informował, że już zabiega o uznanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jedną z europejskich stolic kultury, co wpisuje się w jego działania promujące Śląsk. Poruszony został także wątek Tragedii Górnośląskiej.

Niestety zaplanowany czas nie pozwolił na wyczerpanie wszystkich tematów, jednak poseł zapewnił, że znów odwiedzi nasze miasto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również