Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Spotkanie z mistrzem olimpijskim z Tokio. Dawid Tomala w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-05-10 07:00, aktualizacja: 2023-05-10 09:14

W piątek 28 kwietnia w Siemianowicach Śląskich odbyło się spotkanie z mistrzem olimpijskim z Tokio w chodzie sportowym – Dawidem Tomalą.

W Zespole Szkół Sportowych, młodzież uczęszczająca do klas sportowych, miała możliwość zapoznania się z ciekawą historią kariery sportowej olimpijczyka, zadania pytania mistrzowi, zrobienia sobie z nim zdjęcia oraz zdobycia autografu. Spotkanie poprowadził naczelnik wydziału kultury i sportu siemianowickiego Urzędu Miasta – Krzysztof Nos.

Było wiele pozytywnych emocji i świetna atmosfera, którą zawsze Dawid wokół siebie roztacza.

Następnie nasz mistrz olimpijski poprowadził, na bieżni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “Pszczelnik”, bardzo ciekawy trening pokazowy z mieszkańcami naszego miasta, w tym bardzo zaangażowanej grupy ze stowarzyszenia Siemianowice i Przyjaciele Biegają. Spotkanie upłynęło w niezwykle sympatycznej oraz serdecznej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Każdy uczestnik treningu miał również wyjątkową okazję zrobić wspólne zdjęcia z aktualnym mistrzem olimpijskim oraz ze złotym medalem olimpijskim!

Organizatorem spotkania z Dawidem Tomalą był Wydział Kultury i Sportu we współpracy z siemianowickim Zespołem Szkół Sportowych, MOSiR „Pszczelnik” oraz Fundacją „ToMaliZwycięzcy”, a partnerem wydarzenia była firma ID’EAU.

Dotychczasowe sukcesy olimpijczyka

Dawid Tomala, pochodzący z Bojszów k. Tychów lekkoatleta, podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku zdobył złoty medal w chodzie sportowym na 50 kilometrów, zostając jednocześnie ostatnim mistrzem olimpijskim na tym dystansie. Od kolejnych igrzysk bowiem najdłuższy dystans chodu sportowego to 35 kilometrów. Mistrzostwo olimpijskie to największe, ale nie jedyne osiągnięcie w dorobku tego znakomitego sportowca. Dawid Tomala w 2011 roku zajął na trasie drugie miejsce w mistrzostwach Europy do lat 23, a w 2015, po dyskwalifikacji zwycięzcy, otrzymał złoty medal tych zawodów. Dawid to także wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym złoty medalista na dystansach: 50 kilometrów (2021), 20 km (2022) i 10 000 m (2018 i 2019) oraz halowych Mistrzostw Polski w chodzie na 5000 metrów (2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również