Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sprawca kradzieży rozbójniczej na stacji benzynowej błyskawicznie ustalony i zatrzymany

  • Dodano: 2022-11-30 07:00, aktualizacja: 2022-11-29 21:25

Zaledwie kilkanaście godzin zajęło kryminalnym ustalenie tożsamości i zatrzymanie sprawcy kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Mężczyzna uderzył pracownika stacji, który próbował go ująć i odebrać kanistry z paliwem. Okazało się, że złodziejem był 27-letni siemianowiczanin.

Kradzież i rozbój na stacji benzynowej

Do zdarzenia doszło około godziny 20.30 na stacji paliw usytuowanej w centrum miasta. Pracownik zauważył mężczyznę, który zatankował paliwo do kanistrów i nie płacąc za nie, oddalał się. Aby nie doszło do kradzieży, pracownik wybiegł za złodziejem i próbował go zatrzymać. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której złodziej uderzył pracownika pięścią w twarz, po czym uciekł.

Wezwani na miejsce policjanci na nagraniu monitoringu stacji zobaczyli postać sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Po upływie kilkunastu godzin został on zatrzymany przez kryminalnych, którzy ustalili, kim jest mężczyzna i gdzie może przebywać. Był on ubrany dokładnie tak samo, jak w momencie kradzieży. Od razu przyznał się policjantom, że ukradł paliwo. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, której dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywie. Oznacza to, że kara, jaka mu grozi, będzie znacznie surowsza. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również