Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sprawca ucieczki przed policyjną kontrolą zatrzymany [WIDEO]

  • Dodano: 2021-11-17 07:00, aktualizacja: 2021-11-16 21:34

Współpraca policjantów z KWP w Katowicach, Bytomia oraz Siemianowic doprowadziła do zatrzymania 25-latka, który ukrywał się przed mundurowymi od soboty.

Od soboty trwały poszukiwania mieszkańca Bytomia, który w Siemianowicach Śląskich nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie rozbijając auto na przydrożnych barierkach uciekł, pozostawiając w wozie swoją partnerkę i jej 3-letnie dziecko. Stróże prawa szybko ustalili tożsamość uciekiniera. Do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Bytomia, którym 25-letni uciekinier był doskonale znany.

Przeszłość zatrzymanego

W konflikt z prawem wchodził on już jako nieletni, a jego kartoteka karna była bardzo obszerna. Bytomscy stróże prawa, wymieniając się informacjami ze swoimi kolegami z innych jednostek, sprawdzali środowiska i miejsca, gdzie mógł się ukrywać. Na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli ostatecznie poszukiwanego mężczyznę. Ten, na ich widok, zaczął uciekać i ukrył się w jednej z kamienic.

Mundurowi znaleźli go schowanego pod stolikiem stojącym na ostatniej kondygnacji budynku. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Po obezwładnieniu policjanci zakuli go w kajdanki. Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Wczoraj usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź zdrowia 3-letniego chłopczyka. Podejrzany zostanie teraz doprowadzony do prokuratury, celem zastosowania wobec niego odpowiednich środków zapobiegawczych.

Wypadek

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również