Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sprawca ucieczki przed policyjną kontrolą zatrzymany [WIDEO]

  • Dodano: 2021-11-17 07:00, aktualizacja: 2021-11-16 21:34

Współpraca policjantów z KWP w Katowicach, Bytomia oraz Siemianowic doprowadziła do zatrzymania 25-latka, który ukrywał się przed mundurowymi od soboty.

Od soboty trwały poszukiwania mieszkańca Bytomia, który w Siemianowicach Śląskich nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie rozbijając auto na przydrożnych barierkach uciekł, pozostawiając w wozie swoją partnerkę i jej 3-letnie dziecko. Stróże prawa szybko ustalili tożsamość uciekiniera. Do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Bytomia, którym 25-letni uciekinier był doskonale znany.

Przeszłość zatrzymanego

W konflikt z prawem wchodził on już jako nieletni, a jego kartoteka karna była bardzo obszerna. Bytomscy stróże prawa, wymieniając się informacjami ze swoimi kolegami z innych jednostek, sprawdzali środowiska i miejsca, gdzie mógł się ukrywać. Na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli ostatecznie poszukiwanego mężczyznę. Ten, na ich widok, zaczął uciekać i ukrył się w jednej z kamienic.

Mundurowi znaleźli go schowanego pod stolikiem stojącym na ostatniej kondygnacji budynku. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Po obezwładnieniu policjanci zakuli go w kajdanki. Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Wczoraj usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź zdrowia 3-letniego chłopczyka. Podejrzany zostanie teraz doprowadzony do prokuratury, celem zastosowania wobec niego odpowiednich środków zapobiegawczych.

Wypadek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również