Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Srebrny listek trafił do zmotoryzowanych seniorów

  • Dodano: 2020-10-12 06:30, aktualizacja: 2020-10-11 15:03

Akcja "Srebrny listek" realizowana przez województwo śląskie w ramach programu "Śląskie dla Seniora" ma na celu zmniejszenie liczby wypadków, oraz spowodowanie aby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą.

"Srebrny listek" to nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, które przyklejone do szyby miały informować o tym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność.

Tym razem naklejka w formie srebrnego listka ma informować o tym, że pojazdem porusza się kierowca w zaawansowanym wieku i pomimo tego, że jedzie prawidłowo, ma prawo reagować wolniej bądź mniej precyzyjnie wykonywać pewne manewry. Akcja "Srebrny listek" jest realizowana przez województwo śląskie w ramach programu "Śląskie dla Seniora" od dwóch lat. Siemianowiccy mundurowi wręczali takie naklejki napotkanym kierowcom-seniorom i zachęcali ich do oznaczenia właśnie w taki sposób pojazdu, którym się poruszają. Zamysłem tej akcji jest skłonienie pozostałych użytkowników dróg do empatii wobec kierowców-seniorów i powstrzymywanie się od agresywnych zachowań wobec nich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.