Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Srebrny listek trafił do zmotoryzowanych seniorów

  • Dodano: 2020-10-12 06:30, aktualizacja: 2020-10-11 15:03

Akcja "Srebrny listek" realizowana przez województwo śląskie w ramach programu "Śląskie dla Seniora" ma na celu zmniejszenie liczby wypadków, oraz spowodowanie aby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą.

"Srebrny listek" to nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, które przyklejone do szyby miały informować o tym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność.

Tym razem naklejka w formie srebrnego listka ma informować o tym, że pojazdem porusza się kierowca w zaawansowanym wieku i pomimo tego, że jedzie prawidłowo, ma prawo reagować wolniej bądź mniej precyzyjnie wykonywać pewne manewry. Akcja "Srebrny listek" jest realizowana przez województwo śląskie w ramach programu "Śląskie dla Seniora" od dwóch lat. Siemianowiccy mundurowi wręczali takie naklejki napotkanym kierowcom-seniorom i zachęcali ich do oznaczenia właśnie w taki sposób pojazdu, którym się poruszają. Zamysłem tej akcji jest skłonienie pozostałych użytkowników dróg do empatii wobec kierowców-seniorów i powstrzymywanie się od agresywnych zachowań wobec nich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również