Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Stowarzyszenie i radni promowali ideę spisu powszechnego

  • Dodano: 2021-05-05 06:30, aktualizacja: 2021-05-04 17:26

Stowarzyszenie Otwarty Śląsk oraz siemianowicki Ruch Autonomii Śląska przy wsparciu radnych naszego miasta Beaty Gałeckiej i Jana Nycza - wspólnie zorganizowali akcję rozdawania ulotek, plakatów oraz gazetki informujących o spisie powszechnym.

Pośród wielu rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami, najczęściej pojawiającym się pytaniem było to, jak się spisać jeżeli nie ma się dostępu do internetu.

"Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.   Pośród wielu rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami, najczęściej pojawiającym się pytaniem było to, jak się spisać jeżeli nie ma się dostępu do internetu. Tu także można uzyskać pomoc dzwoniąc do biura poselskiego Moniki Rosy pod numer 32 400 43 77. Pracownicy biura z chęcią przyjadą z laptopem, gdzie trzeba i pomogą uzupełnić wymagany formularz spisowy." - można przeczytać w informacji stowarzyszenia o przeprowadzonej akcji informacyjnej.

Stowarzyszenie i radni promowali ideę spisu powszechnego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również