Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Straż Miejska z nową bronią

  • Dodano: 2019-08-26 13:00

Od 8 sierpnia br. funkcjonariusze siemianowickiej Straży Miejskiej zyskali cenne narzędzie, które z pewnością będzie doskonałą pomocą w ich codziennej służbie.

Jest nim wysokiej klasy dron, oparty na najnowocześniejszych technologiach komputerowych. Wyposażony jest w całkowicie nowej konstrukcji kamerę Hasselblad z trójosiowym, stabilizowanym gimbalem, pozwalającą na nagrywanie obrazu w jakości 4K oraz robienie 20-megapikselowych zdjęć z doskonałym odwzorowaniem szczegółów, a ponadto w akumulator o dużej pojemności, wydłużający czas pracy urządzenia, daleki zasięg przesyłu informacji, 5 czujników optycznych. Dron sam wykrywa przeszkody we wszystkich kierunkach, co zapewnia bezpieczeństwo podczas lotu, a nowy typ silnika i śmigła o niskim poziomie hałasu sprawiają, że jest on niezwykle cichy.

Aby móc obsługiwać zakupiony sprzęt, a ponadto robić to w profesjonalny sposób, trzech strażników, po przejściu stosownych badań lekarskich, odbyło specjalne szkolenie, łącznie ze znajomością przepisów lotnictwa cywilnego, zakończone uzyskaniem odpowiednich certyfikatów.

Jak powiedziała pani Angelika Wojciechowska, komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, dron będzie regularnie „patrolował” teren naszego miasta, służąc między innymi do monitoringu miejsc składowania odpadów, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontroli niskiej emisji w mieście (w okresie palenia w piecach), monitorowaniu miejsc nielegalnych wysypisk śmieci, patrolowaniu ulic czy monitorowaniu imprez masowych organizowanych w mieście.

Zakup drona jest efektem współpracy i wspólnych działań siemianowickich strażników miejskich, urzędników Ratusza i radnych Rady Miasta, a urządzenie z pewnością będzie skuteczną i potrzebną pomocą w naszej wspólnej trosce o poprawę bezpieczeństwa w Siemianowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również