Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Studenci posprzątają Lasek Bytkowski - zapraszają do akcji wszystkich chętnych

  • Dodano: 2021-06-09 06:30, aktualizacja: 2021-06-08 21:36

12 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Mater-Tech, "uzbrojeni" w stosowny i niezbędny do tego sprzęt, posprzątają Lasek Bytkowski.

- Jest to nasza studencka inicjatywa, której celem jest promocja działań proekologicznych - mówi Filip Gajewski z SKN Mater-Tech. - Uważamy, że jest to również wspaniała okazja do zaakcentowania, jak istotnym w małych społecznościach jest wspólne, skoordynowane działanie, które tę społeczność wzmacnia - dodaje.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godz. 13.00. W tę szczytną ideę włączył się również Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

- Organizatorom tego przedsięwzięcia oczywiście pomożemy, zapewniając worki, rękawicę, taczki oraz łopaty - mówi Iwona Robak-Charchan, naczelnik wydziału. - Po skończonej pracy wszystkie odpady zostaną jeszcze tego samego dnia wywiezione - dodaje.

Jednocześnie zaprasza się wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich, którzy w sobotnie przedpołudnie chcieliby się przyłączyć do tej szlachetnej akcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również