Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Studenci posprzątają Lasek Bytkowski - zapraszają do akcji wszystkich chętnych

  • Dodano: 2021-06-09 06:30, aktualizacja: 2021-06-08 21:36

12 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Mater-Tech, "uzbrojeni" w stosowny i niezbędny do tego sprzęt, posprzątają Lasek Bytkowski.

- Jest to nasza studencka inicjatywa, której celem jest promocja działań proekologicznych - mówi Filip Gajewski z SKN Mater-Tech. - Uważamy, że jest to również wspaniała okazja do zaakcentowania, jak istotnym w małych społecznościach jest wspólne, skoordynowane działanie, które tę społeczność wzmacnia - dodaje.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godz. 13.00. W tę szczytną ideę włączył się również Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

- Organizatorom tego przedsięwzięcia oczywiście pomożemy, zapewniając worki, rękawicę, taczki oraz łopaty - mówi Iwona Robak-Charchan, naczelnik wydziału. - Po skończonej pracy wszystkie odpady zostaną jeszcze tego samego dnia wywiezione - dodaje.

Jednocześnie zaprasza się wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich, którzy w sobotnie przedpołudnie chcieliby się przyłączyć do tej szlachetnej akcji.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.