Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sukces w Cheerleadingu sportowym

  • Dodano: 2020-11-26 13:15

W miniony weekend w Raszynie na Mazowszu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Dwie nasze mieszkanki, trenerki Katarzyna i Weronika Pilch na Mistrzostwa przygotowały dwie grupy i trzy duety. 

- To była dla nas ogromna niespodzianka, 5 z naszych 6 choreografii znalazło się na podium Mistrzostw Polski. Nad techniką cheer pracujemy od 28 lat, staramy się iść z modą i zmieniającymi się trendami tanecznymi i od lat stajemy na podium. Jednak w tym roku, to nie były łatwe zawody, bo z powodu pandemii nie było publiczności, która mogłaby dopingować, ciągłe zmiany personalne ze względu na kwarantanny. Sale taneczne zamknięte. Ale rezultaty  przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – Katarzyna Pilch.

Skandal to najbardziej utytułowana grupa taneczna w naszym regionie. I nie mogło być inaczej tym razem, dziewczęta sięgnęły po tytuł Mistrzowski w kategorii senior jazz i high kick. Duety Startujące z tej grupy Weronika Pilch i Agnieszka Molęda w kategorii jazz wywalczyły tytuł II Wicemistrza, a w kategorii freestyle pom Weronika Pilch i Wiktoria Cyrkiel wywalczyły 6 miejsce. 

Druga mistrzowska grupa to „Mam” Skandal, stażem tanecznym najmłodsza grupa, natomiast wiekiem niekoniecznie. Mimo, że kobietom nie wypomina się wieku, tu musimy. Najstarsza tancerka w tej grupie ma 67 lat, a najmłodsza 30. „Mam” Skandal spisały się rewelacyjnie bo w kategorii silver senior - jazz wywalczyły Mistrzowski tytuł, a duet z tej grupy Karolina i Małgorzata w kategorii freestyle pom, również wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Sukces w Cheerleadingu sportowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również