Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Świeć przykładem- noś odblaski". Przyjdź w czwartek na Rynek Miejski

  • Dodano: 2023-10-11 10:00

Siemianowicka policja w czwartek 12 października na Rynek Miejski, skąd rozpocznie się przejazd na rolkach ulicami miasta. Hasłem przewodnim przejazdu będzie "Jeżdżę trzeźwo i bezpiecznie".

Akcja profilaktyczna z siemianowicką policją

Z tego samego miejsca i o tej samej porze wyruszą ulicami również rowerzyści. Trasa przejazdu będzie liczyła 13 kilometrów. Na starcie będą czekali policjanci z drogówki, którzy rozdawać będą opaski odblaskowe w ramach akcji "Świeć przykładem- noś odblaski".

W czwartek 12 października o godzinie 20.00 z Rynku Miejskiego po raz czwarty wystartują rolkarze. Organizatorami Nightskatingu jest Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Green. O tej samej porze i z tego samego miejsca rozpoczną przejazd ulicami miasta także rowerzyści. Organizatorem imprezy rowerowej jest Stowarzyszenie "Ja jadę- Ty pomagasz". Przejazd ma na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Piastun.

Gdzie będzie przebiegać trasa w Siemianowicach Śląskich?

Trasa przejazdu liczy 13 km i przebiegać będzie ulicami: Rynek Miejski, Krasińskiego, Śląska, Staszica, Waryńskiego, Kapicy, Niepodległości, Bohaterów Westerplatte, Michałkowicka, Przedsiębiorców, Zwycięstwa, aleja Spacerowa, Chopina, Parkowa, Obwodowa, Cmentarna, Powstańców, Śląska, Krasińskiego, Rynek Miejski (meta – zakończenie). Hasłem przewodnim tegorocznego przejazdu jest "Jeżdżę trzeźwo i bezpiecznie".

Uczestnikom Nightskatingu zalecają jazdę w kasku i ochraniaczach, rowerzyści natomiast muszą jechać z oświetleniem rowerowym, a dzieci do lat 15 obowiązkowo w kasku ochronnym.

Na starcie na uczestników będą czekali policjanci z siemianowickiej drogówki, którzy wręczać będą odblaskowe opaski w ramach akcji "Świeć przykładem- noś odblaski". Taki mały element odblaskowy zwiększa widoczność pieszego nawet 5-krotnie.

"Świeć przykładem- noś odblaski". Przyjdź w czwartek na Rynek Miejski / fot. KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również