Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Teatr lalek w Parku Tradycji

  • Dodano: 2018-01-17 10:45

W niedzielę 28 stycznia Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji zaprasza na kolejny Poranek Teatralny dla dzieci. Tym razem Teatr Lalek Marka Żyły zaprosi najmłodszych na spektakl pt. „Jak dzielny wojak Józef diabła przechytrzył". Ze względu na specyfikę prezentowanej formy spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie – w godzinach 11.00 i 13.00. Na każde z przedstawień ilość miejsc jest ograniczona do 60. Miejsca nie są też numerowane.

Bilety są do nabycia w kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl

Po powrocie z wielkiej wojny Wojak Józef szukając bogactwa postanawia zagrać w karczmie z diabłem w karty. Jednak gra nie idzie po jego myśli i zostaje w jednej koszuli a co gorsza, przegrywa nawet własną duszę... W jaki sposób uda mu się przechytrzyć diabła i czy spełni swoje marzenia o bogactwie?

Spektakl miał premierę pod koniec 2015 roku i od tej pory został już zagrany kilkadziesiąt razy. Wojak Józef zwiedził już wiele miast, m.in. Rybnik, Kraków, Sosnowiec czy Wisłę. Opowieść o jego przygodach cieszy się dużym powodzeniem – zapraszamy również dzieciaki z Siemianowic do poznania sympatycznego wojaka.
Scenariusz i reżyseria: Marek Żyła
Lalki: Rici Marionettes (Praga) oraz Marek Żyła

autor: Karolina Gera - SCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również