Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Tydzień pełen atrakcji w DK Chemik

  • Dodano: 2022-02-22 06:30, aktualizacja: 2022-02-21 21:23

14.02 rano, w Domu Kultury "CHEMIK" rozpoczął się pierwszy tydzień wypoczynku dzieci "Ferie z KULTURĄ – kreatywne zajęcia kulturalne dla najmłodszych” organizowane przez Stowarzyszenie NASZ DOM oraz Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Ferie trwają

Podczas minionego tygodnia oprócz gier, zabaw i konkursów w DK "Chemik” dzieci miały możliwość gościć w Muzeum Miejskim, Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji, gdzie wyświetlana była bajka pt. "Król Lew 2”. Każdą środę i piątek dzieci spędzają na basenie Zespołu Szkół Sportowych pod opieką ratowników. Czwartek to tradycyjnie dzień przeznaczony na wycieczkę. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Wisły. Pierwszą atrakcją był kulig malowniczą Doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce dzieci mogły samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku i napić się gorącej herbaty z sokiem malinowym.

Następnie dzieciaki zwiedziły centrum Wisły. Milusińscy zapoznali się z historią Wisły, jej dorobkiem oraz mieli okazje zobaczyć czekoladowy pomnik Adama Małysza. Był również czas na zakup pamiątek.

Wypoczynek jest dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również