Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Tydzień pełen atrakcji w DK Chemik

  • Dodano: 2022-02-22 06:30, aktualizacja: 2022-02-21 21:23

14.02 rano, w Domu Kultury "CHEMIK" rozpoczął się pierwszy tydzień wypoczynku dzieci "Ferie z KULTURĄ – kreatywne zajęcia kulturalne dla najmłodszych” organizowane przez Stowarzyszenie NASZ DOM oraz Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Ferie trwają

Podczas minionego tygodnia oprócz gier, zabaw i konkursów w DK "Chemik” dzieci miały możliwość gościć w Muzeum Miejskim, Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji, gdzie wyświetlana była bajka pt. "Król Lew 2”. Każdą środę i piątek dzieci spędzają na basenie Zespołu Szkół Sportowych pod opieką ratowników. Czwartek to tradycyjnie dzień przeznaczony na wycieczkę. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Wisły. Pierwszą atrakcją był kulig malowniczą Doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce dzieci mogły samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku i napić się gorącej herbaty z sokiem malinowym.

Następnie dzieciaki zwiedziły centrum Wisły. Milusińscy zapoznali się z historią Wisły, jej dorobkiem oraz mieli okazje zobaczyć czekoladowy pomnik Adama Małysza. Był również czas na zakup pamiątek.

Wypoczynek jest dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również