Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uczniowie Meritum odwiedzili siemianowicką komendę. O pracy w policji z młodzieżą

  • Dodano: 2023-05-24 06:45, aktualizacja: 2023-05-24 06:55

"Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem". Pod takim hasłem siemianowiccy mundurowi powitali w komendzie uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum.

Szansa na młodych funkcjonariuszy

Specjalnie dla nich policjanci odsłonili arkany swojej służby, aby zachęcić młodych ludzi do związania swojego przyszłego życia zawodowego z mundurem. Uczniom została przybliżona charakterystyka służby w rożnych pionach Policji oraz sprzęt jakim dysponują stróże prawa. Omówiono także poszczególne etapy procesu rekrutacji i nie obyło się bez dawki profilaktyki.

Mury siemianowickiej komendy odwiedzili uczniowie ZSTiO Meritum z Siemianowic Śląskich. Spotkanie z policjantami odbyło się, aby przybliżyć im codzienną służbę w różnych pionach. Młodzież mogła zobaczyć sprzęt przez nich wykorzystywany, pomieszczenie do osób zatrzymanych i salę odpraw. Policyjny profilaktyk, który przekazał informacje związane z rekrutacją do służby, zaprezentował również spoty nakręcone z policjantami, gdzie pokazana została ich służba.

Ciekawym dla "oka" była także prezentacja charakteryzująca katowicki oddział prewencji. Następnie mł.asp. Arkadiusz Lasyk oraz kom. Tatiana Lukoszek poruszyli bardzo istotne tematy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, jak również osób, które ukończyły 17 rok życia i podlegają Ustawie kodeks karny. Mundurowi zwrócili uwagę uczniom, by każdorazowo przemyśleli swoją aktywność na portalach społecznościowych oraz pamiętali, że nikt w sieci nie jest tak naprawdę anonimowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również