Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Urząd z Fundacją "Podaruj Dobro" otwiera biuro dla ofiar wypadków komunikacyjnych

  • Dodano: 2022-02-10 06:30, aktualizacja: 2022-02-09 19:10

Magdalena Wrodarczyk, jeszcze dwa lata temu była typową młodą żoną i mamą dwóch małych dzieci.

Do czasu, gdy w trakcie powrotu z wczasów nad polskim morzem uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego jej rdzeń kręgosłupa uległ trwałemu uszkodzeniu. Z dnia na dzień – jak mówi – jej życie się załamało, a wraz z nim psychika i plany na przyszłość. Całe szczęście, będąc przykuta do szpitalnego łóżka, nie poddała się lecz zaczęła szukać pomocy – zarówno tej rehabilitacyjnej jak i finansowej.

W niedługim czasie znalazła się w gronie życzliwych medyków, rehabilitantów i opiekunów prawnych, dzięki którym mogła pozyskać finansowanie na nowoczesną terapię rehabilitacyjną, wspieraną przez nowoczesne roboty. Dzisiaj choć nadal jeździ na wózku, założyła fundację "Podaruj Dobro” jest pełna zapału do działania i chęci pomocy. Owocem tego zapału jest utworzenie z siemianowickim Urzędem Miasta i podległych mu instytucjom, pierwszego w Metropolii GZM, Biura Interwencji Prawno Medycznych Reha-Help dla ofiar wypadków komunikacyjnych i zdarzeń losowych.

Konferencja prasowa

Z tej okazji odbyła się 8 lutego br. specjalna konferencja prasowa połączona z debatą ekspertów działających w obszarze medycyny, rehabilitacji i prawa, której celem było przybliżenie mieszkańcom miasta, na co mogą dzisiaj liczyć w przypadku gdy ulegną wypadkom i będą poszukiwali pilnej pomocy medycznej, merytorycznej, finansowej, organizacyjnej czy też psychologicznej. Odpowiedzią na te potrzeby może być powołane właśnie do życia Biuro, o którym napiszemy więcej wkrótce.

Dziś można zaanonsować, że będzie ono bezpłatnie wspierać merytorycznie w zakresie: możliwości uzyskania dostępu do bezkosztowej ultra nowoczesnej rehabilitacji po wypadkach, pozyskaniu wysokich rent pieniężnych na nowoczesną rehabilitację, pilnym uzyskaniu niezależnych opinii lekarskich, pozyskaniu pomocy psychologicznej dla ofiar wypadków i członków ich rodzin, pozyskaniu opieki prawnej i adwokackiej w sporach wypadkowych, zdobyciu finansowania publicznego na bioniczne protezy czy też organizacji zbiórek publicznych dla osób potrzebujących wsparcia finansowego na rehabilitację.

Wśród zaproszonych do debaty znaleźli się:

  • Piotr Kochanek – Rzecznik Prasowy Prezydenta i Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie
  • Prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Majcher Konsultant Krajowy Rehabilitacji (online)

Przedstawiciele NGO:

  • Magdalena Wrodarczyk – Prezes Fundacji „Podaruj Dobro”
  • Anna Koziar – podopieczna fundacji „Podaruj Dobro”

Przedstawiciele środowiska prawniczego

  • Daniel Kocur – Prezes Zarządu Vox Veritas

Przedstawiciele firm medycznych:

  • Krzysztof Krop – Dyrektor AMED – menedżer, przedsiębiorca i społecznik, współwłaściciel Górnośląskie Centrum Medycyny i Rehabilitacji
  • Jerzy Bartodziej – Dyrektor MEDEN – ekspert w dziedzinie neurplastyczności mózgu
  • Karol Kobylarz – Dyrektor EGZOTECH – firmy dystrybuującej i współpracującej z wieloma polskimi klinikami i szpitalami w dziedzinie nowoczesnych technologii rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również