Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Utrudnienia drogowe w Michałkowicach potrwają do czerwca

  • Dodano: 2022-03-11 06:30, aktualizacja: 2022-03-10 22:41

W związku z kontynuacją prac związanych z realizacją projektu pn.: "Modernizacja kanalizacji deszczowej wraz z budową systemu małej retencji na terenie miasta Siemianowice Śląskie”, mieszkańcy Michałkowic jeszcze przez jakiś czas będą musieli liczyć się z utrudnieniami w lokalnym ruchu.

Utrudnienia

Obecnie, szczególnie w rejonie ulic Wyzwolenia i Kościelnej. Wiele kwestii w tej materii uzależniona jest od sytuacji na rynku materiałów budowlanych, sytuacją pandemiczną, odpływem pracowników ukraińskich związanych z wojną w Ukrainie, a także niesprzyjających warunków pogodowych.

Przypomnijmy, 21 lutego br. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Kościelnej oraz rondzie Michał, która mogła być powodem chwilowej konsternację u kierowców.

- Mimo trudnej sytuacji na rynku materiałowym mamy nadzieję, że harmonogram prac nie zostanie zachwiany – mówi Jolanta Przykuta Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej. - W tym miesiącu chcemy rozpocząć wymianę krawężników i regulację urządzeń technicznych na ulicy Kościelnej, tak by przygotować podłoże do wykonania nawierzchni – dodaje.

W drugiej połowie marca, o ile nie nastąpią nieoczekiwane trudności, wystartują prace związane z odtwarzaniem nawierzchni na ulicy Wyzwolenia.

Istotne jest to, że płynność realizacji jest warunkowana temperaturą oraz warunkami atmosferycznymi (opady). Jednakże realizujący to zadanie zapewniają, że prace będą tak organizowane, by były jak najmniej uciążliwe dla kierowców.

Równolegle do wyżej wymienionych, trwają roboty związane z:

  • regulacją krawężnikowi studzienek na ul. Wiejskiej. Jeżeli nie będzie mrozów, to w najbliższych dniach będzie układana na tej ulicy warstwa ścieralna,
  • kontynuowane są prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ul. Porannej,
  • trwa budowa zbiornika retencyjnego wraz z pompownią na os. Budryka,
  • sukcesywnie będzie odtwarzana nawierzchnia w okolicy ulicy Sowiej.

Na ulicy Rzecznej będą prowadzone prace związane z wymianą wodociągu. Nie jest to element projektu, ale prace zostały w taki sposób skoordynowane z Wodociągami Siemianowickimi Aqua Sprint Sp. z o.o. , by po ich zakończeniu ułożyć nowa nawierzchnię na całym odcinku.

Prace na tych odcinkach planuje się zakończyć się do czerwca br. Apeluje się do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożność, szczególnie w rejonach, gdzie trwają roboty. Zarówno zamawiający jak i wykonawcy dokładają wszelkich starań, by ewentualne trudności, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, nie zakłóciły założonego harmonogramu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również