Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uwaga! Poczta Polska nie pobiera opłat za dezynfekcję przesyłki. Ta wiadomość to oszustwo!

  • Dodano: 2020-04-27 08:15, aktualizacja: 2020-04-27 10:02

W porę zareaguj na próbę ataku oszustów. Coraz więcej osób zgłasza, że SMS-em otrzymało informację o treści: "Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na https://pocztapolska...". Przez takiego SMS-a możesz stracić pieniądze!
 

Policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń prób oszustwa

Na policję zgłaszają się osoby, które otrzymały niepokojące wiadomości sms. W treści sms jest informacja o konieczności opłaty za dezynfekcję przesyłki. Żeby dokonać tej opłaty koniecznym jest skorzystanie  z załączonego linku z wiadomością. Szczęście mają Ci, którzy w porę się zorientują o próbie oszustwa. Po kliknięciu na link wyświetla się informacja, że należy się zalogować się w swoim banku i zapłacić 50 gr.


To kolejna z przestępczych prób oszustw i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności

Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się między innymi pod pocztę, ale zdarzają się również przypadki, że „udają” również inne firmy czy instytucje cieszące się zaufaniem (np. pracowników sektora energii, telefonii komórkowej). Poczta Polska nie wysyła SMS-ów dotyczących konieczności dokonania dodatkowej płatności z tytułu dezynfekcji w celu otrzymania przesyłki. Otrzymane sms-em lub e-mailami informacje o zmianie cennika i konieczności dopłaty niewielkiej sumy, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane, pozwalające okraść konto.

W tym szczególnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania (czy to do banków, czy też na portale społecznościowe  itp.).

Apelujemy o szczególną ostrożność, oraz aby o takich próbach oszustw informować także osoby starsze. Pamiętaj! Nie klikaj w linki do płatności i nie ściągaj żadnych załączników, jeśłi nie jesteś pewnien ich źródła!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również