Wiadomości z Siemianowic Śląskich

VII Siemianowicki Bieg Świetlików. Biegający początek lata

  • Dodano: 2022-06-10 07:30, aktualizacja: 2022-06-10 07:49

Dla osób, które mają ochotę zmierzyć się z tym tajemniczym zadaniem czyli przebiec 5 lub 10 kilometrów w urokliwych okolicznościach przyrody, MK team ma propozycję.

VII Siemianowicki Bieg Świetlików

W sobotę, 18 czerwca odbędzie się VII Siemianowicki Bieg Świetlików, czyli rodzinna impreza biegowa organizowana w Siemianowicach Śląskich w okolicach Stawu Rzęsa. Siemianowicki Bieg Świetlików odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

VII Siemianowicki Bieg Świetlików to dwa biegi główne na 5 lub 10 km, zawody dla dzieci oraz tegoroczna nowość – CANMAGEDON przygotowany przez Fundację Recal czyli autorski tor przeszkód. Jest to test na wytrwałość, który uczy przekraczania własnych granic w stosowaniu się do selektywnej zbiórki puszek aluminiowych. Każda z przeszkód odnosi się do jednego z etapów recyklingu puszki aluminiowej.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przywitać lato wspólnie z nami w ten nietypowy sposób. Gwarantujemy świetną atmosferę, sportowe emocje, liczne niespodzianki. Zachęcamy wszystkie panie do przygotowania wianka z kwiatów na głowę, za te najpiękniejsze gwarantujemy nagrody od naszego Partnera – mówi Klaudia Witor, MK team.

Aktualnie trwają zapisy na biegi na dystansie 5 i 10 km oraz Nordic Walking na dystansie 5 km. Warto się spieszyć, ponieważ zapisy tylko do 14 czerwca.

Aby zgłosić swój udział w VII Siemianowickim Biegu Świetlików, wystarczy wejść na stronę: www.mkteamevents.pl/swietlikil

To już trzecia impreza organizowana w ramach Grand Prix MK team 2022.

W jego skład wchodzą następujące zawody:

  • Parkowe Hercklekoty
  • Bieg Hazoka
  • Siemianowicki Bieg Świetlików
  • Siemianowickie Nocne Marki
  • Bieg Mikołajkowy
VII Siemianowicki Bieg Świetlików. Biegający początek lata / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również