Wiadomości z Siemianowic Śląskich

VIII Piknik Zdrowia w Siemianowicach Śląskich w Parku Tradycji

  • Dodano: 2024-06-07 11:30

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech serdecznie zaprasza na VIII PIKNIK ZDROWIA, który odbędzie się w dniu 15 czerwca 2024 r. w godz. 10.00 – 14.00 na terenie „Parku Tradycji”.

Bezpłatne badania i konsultacje

Dzięki obecności placówek zdrowia z terenu miasta, na pikniku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: wzroku, słuchu, znamion, pomiaru glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ciśnienia tętniczego, BMI, gęstości kości, EKG oraz trychologicznych skóry głowy. Będzie również możliwość konsultacji w różnych dziedzinach. Obecność także potwierdziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Swoją ofertę zaprezentują organizacje samorządowe działające w obszarze zdrowia i pomocy społecznej. Dodatkowo nie zabraknie pysznych i zarazem zdrowych przekąsek, a atrakcjom przy stoiskach towarzyszyć będą występy wokalne i taneczne dzieci, młodzieży i seniorów.

Atrakcje dla wszystkich i akcja z elektrośmieciami

Wydarzeniu po raz kolejny towarzyszyć będzie akcja: „Mini elektrośmieci, leki i baterie oddajesz, w zamian ziółka dostajesz”. Będzie można także porozmawiać z ekodoradcą. Dzieci będą mogły skorzystać z szeregu atrakcji, jak np.: dmuchańce, animacje, zabawy, warsztaty muzyczne czy plastyczne, zajęcia ruchowe oraz wizyta Strażniczki Tosi. Ponadto odbędą się: pokazy pierwszej pomocy, zumby, a także występ cheerleaderek. Przewidziano również sesję jogi na trawie oraz przejście z kijkami do nordic walking. Podczas tegorocznego Pikniku Zdrowia będzie można podzielić się cząstką siebie i pomóc chorym na nowotwory krwi, rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku.

VIII Piknik Zdrowia w Siemianowicach Śląskich w Parku Tradycji

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. Freepik, UM Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również