Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W gronie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sprawdź relację ze spotkania

  • Dodano: 2023-02-14 06:30, aktualizacja: 2023-02-13 20:31

"Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę..." to fragment utworu Zbigniewa Herberta "Przesłanie Pana Cogito".

Spotkanie z ZNP

Poezja autorstwa tego wspaniałego poety była niespodzianką, którą przygotowała młodzież z Zespołu Szkół „Cogito” pod opieką mgr Bożeny Rosickiej na spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów. Sekcja działa nieprzerwanie od 1962 roku i zrzesza emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, chętnych do uczestniczenia
w ciekawych inicjatywach organizowanych przez siemianowicki Oddział ZNP. Pełni rolę ostoi dla byłych pedagogów i pracowników administracji i obsługi oraz skarbnicę doświadczeń dla pracujących młodszych kolegów. Obecnie Sekcja Emerytów i Rencistów liczy 95 członków.

Alicja Stysz Adamska – prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Siemianowicach Śląskich rozpoczęła to wyjątkowo uroczyste spotkanie emerytowanych członków Sekcji. Prezes Oddziału skierowała słowa uznania i wdzięczności za ogromne zaangażowanie w działalność związkową, którą wykazują koleżanka przewodnicząca Sekcji Natalia Popczyk i koleżanka wiceprezes Krystyna Gapińska. To właśnie one dbają o swoich członków organizując dla nich piątkowe spotkania integracyjne, wyjścia do teatru, rajdy, kuligi i wycieczki. Uczestniczą w szkoleniach Sekcji, a wiedzę zdobytą podczas szkoleń wykorzystują w pracy związkowej.

Podczas spotkania głos zabrał dyrektor szkoły i wieloletni członek ZNP, pan Damian Królikowski, który wyraził ogromną radość, iż spotkanie odbywa się właśnie w szkole, w której jest gospodarzem.

Pierwsze w tym roku spotkanie Sekcji było nie tylko okazją do życzenia sobie wszystkiego co najlepsze, podsumowania dotychczasowych działań, ale przede wszystkim do wspólnych rozmów i integracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również