Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W Siemianowicach Śląskich sprawdzą, ile osób mieszka naprawdę pod danym adresem!

  • Dodano: 2021-07-22 11:30

Urzędnicy w Siemianowicach Śląskich zyskali tajną broń do walki z tymi, którzy kłamią w tzw. deklaracjach śmieciowych, czyli nie podają faktycznej liczby zamieszkujących w danym lokalu osób. A im mniej osób płaci za śmieci, tym cena dla pozostałych jest wyższa.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Jest drogo, wszystko jest drogie – mówi Łucja, mieszkanka Siemianowic Śląskich. -Dla mnie jest za wysoka, dlatego, że ja mało śmieci produkuję, bo nas jest dwóch i co! – mówi Józefa, mieszkanka Siemianowic Śląskich.

Siemianowice będą wykorzystywać aplikację stosowaną już w Świdniku, dzięki której będzie można zweryfikować liczbę osób zamieszkujących pod danym adresem. Wszystko dzięki porównaniu danych z różnych źródeł, np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci
Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci

Jest coraz więcej ilości ton odebranych odpadów, a maleje liczba osób złożonych w tych deklaracjach. Właśnie za pomocą tej aplikacji chcemy wyszukać takie nieruchomości – wyjaśnia Iwona Robak-Charchan, Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Siemianowicach Śląskich.

Po znalezieniu nieścisłości lokator takiej nieruchomości ma być zapraszany na spotkanie, na którym skrupulatnie będzie musiał wyjaśnić dlaczego złożył taką, a nie inną deklarację.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Morfeusz

    A no śmieci drożeją ponieważ kombinatorzy wożą je sobie z kupki na kupkę a więc ktoś musi za to płacić hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również