Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W Siemianowicach Śląskich sprawdzą, ile osób mieszka naprawdę pod danym adresem!

  • Dodano: 2021-07-22 11:30

Urzędnicy w Siemianowicach Śląskich zyskali tajną broń do walki z tymi, którzy kłamią w tzw. deklaracjach śmieciowych, czyli nie podają faktycznej liczby zamieszkujących w danym lokalu osób. A im mniej osób płaci za śmieci, tym cena dla pozostałych jest wyższa.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Jest drogo, wszystko jest drogie – mówi Łucja, mieszkanka Siemianowic Śląskich. -Dla mnie jest za wysoka, dlatego, że ja mało śmieci produkuję, bo nas jest dwóch i co! – mówi Józefa, mieszkanka Siemianowic Śląskich.

Siemianowice będą wykorzystywać aplikację stosowaną już w Świdniku, dzięki której będzie można zweryfikować liczbę osób zamieszkujących pod danym adresem. Wszystko dzięki porównaniu danych z różnych źródeł, np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci
Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci

Jest coraz więcej ilości ton odebranych odpadów, a maleje liczba osób złożonych w tych deklaracjach. Właśnie za pomocą tej aplikacji chcemy wyszukać takie nieruchomości – wyjaśnia Iwona Robak-Charchan, Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Siemianowicach Śląskich.

Po znalezieniu nieścisłości lokator takiej nieruchomości ma być zapraszany na spotkanie, na którym skrupulatnie będzie musiał wyjaśnić dlaczego złożył taką, a nie inną deklarację.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Morfeusz

    A no śmieci drożeją ponieważ kombinatorzy wożą je sobie z kupki na kupkę a więc ktoś musi za to płacić hehe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.