Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Włamywacze odwiedzili nasze miasto. Policjanci apelują o czujność!

  • Dodano: 2022-11-08 06:00, aktualizacja: 2022-11-07 21:09

Siemianowiccy policjanci zostali powiadomieni o próbach włamań do mieszkań, jak również o udanych realizacjach. Do zdarzeń doszło w piątek w godzinach popołudniowo-wieczornych na osiedlu na Bańgowie.

Uwaga na włamywaczy!

Włamywacze tym razem uderzyli w mieszkania na osiedlu Bańgów. Jak wynika z zebranych informacji przed próbą włamania się do mieszkań dzwonili na domofony, a gdy po drugiej stronie odzywał się domownik, to następowała cisza. W ten sposób sprawdzali czy ktoś jest w domu. Również "klamkowali" po drzwiach wejściowych do mieszkań. Gdy namierzyli już odpowiednie mieszkanie, to zaklejali sąsiadom wizjery i przystępowali do wyłamywania zamków w drzwiach. Działali szybko i na tyle sprawnie, że nie wzbudzali jakiś podejrzeń wśród lokatorów. Z mieszkań, do których udało się złodziejom wejść, zabierali głównie gotówkę, biżuterię czy markowe kosmetyki. Tym samym bez zwrócenia na siebie uwagi, mogli spokojnie opuszczać bloki z łupami.

Apelujemy do Państwa o wzmożoną czujność, zwracanie uwagi na nieznane osoby czy reagowanie na odgłosy dochodzące z klatki schodowej. O niepokojących Państwa zdarzeniach prosimy niezwłocznie informować Policję.

O sposobach działania włamywaczy, jak również zapobiegania tego typu zjawiskom, wspólnie z redaktorem gazetki Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej apelowaliśmy do Państwa w ostatnim jej wydaniu, gdzie pojawił się artykuł "Bądź świadomy/a zagrożenia, złodzieje nie próżnują". - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również