Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Wspieraj Seniora" - jak wziąć udział w programie?

  • Dodano: 2021-02-17 07:00, aktualizacja: 2021-02-16 20:16

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina o możliwości skorzystania z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej skierowanego do seniorów w związku z panującą pandemią - "Wspieraj Seniora".

Program skierowany jest do osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. W ramach Programu wsparcie udzielane jest w formie robienia zakupów artykułów pierwszej potrzeby, tj. takich jak: artykuły spożywcze, środki higieniczne oraz leki.

Seniorzy chcący skorzystać z w/w wsparcia powinni:

Krok 1. Zadzwonić na infolinię 22 505 11 11

  • Zgłoś podczas rozmowy, że zdecydowałeś się zostać w domu. Zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś;
  • Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08.00-21.00;
  • Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże Twoją prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich (MOPS) przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

Krok 2. 

  • Pracownik MOPS skontaktuje się z Tobą telefonicznie. W celu weryfikacji poda datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjedzie oraz datę;
  • Podczas rozmowy telefonicznej, pamiętaj o zapisaniu numeru telefonu do ośrodka pomocy społecznej oraz danych osoby, która do Ciebie przyjedzie
  • W razie wątpliwości zadzwoń do MOPS.

Krok 3.

  • Przychodzi do Ciebie osoba, którą MOPS wyznaczył do pomocy. W celu weryfikacji poda imię i nazwisko. W celu zrobienia zakupów przekazujesz jej pieniądze na zakupy przed ich zrobieniem. Otrzymasz pokwitowanie odbioru pieniędzy.
  • Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: załóż maseczkę przed wizytą, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

Krok 4.

  • Odbierz zakupy od osoby, która Ci pomaga z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: załóż maseczkę, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych. Po dostarczeniu zakupów pokwitujesz odbiór zakupów oraz odbiór reszty pieniędzy osobie, która zrobiła zakupy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również