Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wypadek z udziałem motocyklisty

  • Dodano: 2019-07-30 09:45

W piątek w godzinach porannych na ulicy Niepodległości doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobówką skręcając na skrzyżowaniu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście. W wyniku zderzenia 19-letni motocyklista doznał obrażeń ręki i nogi. Na całe szczęście zdarzenie to nie skończyło się tragicznie. 

W piątek w godzinach porannych policjanci zostali powiadomieni o wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu na ulicy Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący passatem wykonując skręt w lewo, nie zauważył jadącego z naprzeciwka motocyklisty. W skutek tego doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Na całe szczęście nie doszło do tragedii. 19-letni motocyklista został zabrany do szpitala z obrażeniami ręki i nogi. Policjanci zbadali stan trzeźwości 44-letniego kierowcy osobówki i motocyklisty. Obaj byli trzeźwi.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o zwracanie szczególnej uwagi na kierujących jednośladami

Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa ruchu upewnijmy się czy nie jedzie motocykl. Kierujących jednośladami zachęcamy do zakładania odblaskowych kamizelek, które spowodują, że będą bardziej widoczni na drogach. Przypominamy, że stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i ograniczone zaufanie do innych uczestników z pewnością zminimalizują zaistnienie zdarzenia drogowego i zwiększą bezpieczeństwo na drogach.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Gr3ls0n

    Jak widac na drogach odpowiedzialny motocyklista ma na sobie kamizelke odblaskowa czesto z napisem Polska moze wprowadzic nakaz takich kamizelek dla wszystkich jednosladow

  • Anna

    Witam, bardzo proszę najblizszą rodzine poszkodowanego motocyklisty o kontrakt na adres e-mail: arudecka1@wp.pl Pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również