Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wypoczynek dzieci w DK "Chemik" na półmetku

  • Dodano: 2022-08-02 06:30, aktualizacja: 2022-08-01 19:41

W miniony czwartek dzieci z DK "Chemik", dzięki uprzejmości Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bytkowa – Andrzeja Gościniaka, wybrały się na wycieczkę do Koszęcina.

Półmetek wypoczynku dzieci z "Chemika"

Po przyjeździe do siedziby zespołu "Śląsk" uczestnicy mieli okazję zwiedzić pomieszczenia pałacowe. Pan przewodnik, który sam w przeszłości występował w zespole bardzo ciekawie opowiadał uczestnikom historie związane z tym miejscem. Dzieciaki mogły także wejść na punkt widokowy, z którego widać było przepiękny krajobraz Koszęcina. Następnie uczestnicy zobaczyli dwie sale: balową oraz zieloną, gdzie można było znaleźć historyczne malowidła na ścianie. Po zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie znajduje się piękny i nowoczesny kompleks basenów. Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieciaki świetnie się bawiły na kąpielisku. Najbardziej podobały im się zjeżdżalnie.

Podczas 4. tygodnia wypoczynku nasi milusińscy tradycyjnie korzystali z krytego basenu Zespołu Szkół Sportowych, Parku Tradycji, Centrum Kultury „Jarzębina” oraz obiektów Rekreacyjno-Sportowych Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Organizatorem wypoczynku jest Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Stowarzyszenie “Nasz Dom”. Wypoczynek jest dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również