Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Z miłości chciała zniszczyć narkotyki, aby uratować wybranka

  • Dodano: 2018-03-12 11:15

Gdy do jednego z mieszkań dostali się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, 22-letnia kobieta postanowiła szybko działać.

Aby uchronić swojego chłopaka przed odpowiedzialnością karną za posiadanie narkotyków, chciała spuścić do muszli toaletowej marihuanę. Czujni funkcjonariusze nie dopuścili do tego i odzyskali narkotyki. Kobieta i jej 28-letni chłopak zostali zatrzymani. Oboje usłyszeli już zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wiedzieli, że w jednym z mieszkań 28-latek trzyma narkotyki. Podczas wejścia do środka mężczyzna stawiał opór policjantom. Wtedy jego dziewczyna szybko pobiegła do miejsca, gdzie ukrywał narkotyki i chciała je spuścić do toalety. Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na odzyskanie marihuany. Kobieta i jej wybranek zostali zatrzymani.

Nie karana dotąd 22-latka usłyszała zarzut usiłowania zacierania śladów przestępstwa. Grozi jej za to nawet 5 lat więzienia. Jej partner natomiast będzie odpowiadał karnie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Nie był to jego pierwszy kontakt z policją, wcześniej był już notowany w sprawach o narkotyki. Jak ustalili śledczy dla niepracującego mężczyzny handel narkotykami był źródłem utrzymania się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również