Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Z opaską odblaskową bezpieczniej". Spotkanie z uczniami ZSS na Bytkowie

  • Dodano: 2023-02-20 07:30, aktualizacja: 2023-02-19 09:18

W piątek, 17 lutego przedstawiciele Straży Miejskiej oraz firmy MMJ spotkali się w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Mikołaja 3 w Siemianowicach z uczniami z klas IV-VIII.

Przypomnienie o bezpieczeństwie

Duża liczba uczniów tych klas uniemożliwiała zebranie się ich wszystkich w jednej sali, więc spotkanie odbyło się w trzech turach. W czasie każdej z nich funkcjonariuszka Straży Miejskiej przedstawiła tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i pieszym. Przedstawiła dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię (m.in. zasada lewo – prawo – lewo) i korzystania z przejść dla pieszych oraz zachęcała, by – zwłaszcza przy pogorszonej widoczności (np. wieczorem) – używać elementów odblaskowych, które sprawią, że staniemy się bardziej widoczni, a co za tym idzie – bezpieczniejsi.

Podczas spotkania wszyscy uczniowie otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe, które ufundowane zostały przez siemianowicką firmę MMJ, której prezes – Michał Janos, jest także pomysłodawcą i inicjatorem całej akcji.

„Firma MMJ już od dawna jest bardzo zainteresowana kwestią szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci, zarówno w przestrzeni wirtualnej, internetowej, jak i bezpieczeństwa na drodze czy chodniku”. – powiedział prezes Michał Janos. „Kilka tygodni temu w Siemianowicach Śląskich doszło do kilku potrąceń na drodze z udziałem dzieci. Bardzo nas to zaniepokoiło, bo problem ten powtarza się co roku, zwłaszcza jesienią czy zimą, kiedy szybko robi się ciemno, pojawiają się opady śniegu czy deszczu itp. A przede wszystkim dlatego, że właśnie dzieci są najbardziej narażone na podobne niebezpieczeństwa, bo nie mają jeszcze tak dobrze wyrobionych odruchów związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dlatego chcemy, by dzieci stały się lepiej widoczne dla kierowców, w czym w dużym stopniu pomaga noszenie elementów odblaskowych. I stąd wziął się pomysł naszej akcji, do udziału w której zaprosiliśmy naszą siemianowicką Straż Miejską. Po dzisiejszym spotkaniu planujemy jeszcze następne i w trakcie ich wszystkich planujemy rozdać dzieciom 1000 opasek odblaskowych. Chcielibyśmy przeprowadzić podobne spotkania także jesienią” – zakończył prezes firmy MMJ.

"Z opaską odblaskową bezpieczniej". Spotkanie z uczniami ZSS na Bytkowie / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również