Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zaproszenie na Mszę Świętą dla Górników i ich Rodzin

  • Dodano: 2018-11-29 12:00

Prezydent Miasta serdecznie zaprasza na Mszę Świętą dla Górników i ich Rodzin.

Szanowni Państwo, 4 grudnia o godz. 8.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysta Msza Święta, na którą serdecznie zapraszam Górników wraz z Rodzinami.

Będzie dla mnie zaszczytem wziąć w niej udział wraz z tymi spośród Państwa, którzy nadal pracują w kopalniach oraz z tymi, którzy są na zasłużonej emeryturze lub – po zamknięciu siemianowickich zakładów wydobywczych - kontynuują zawodową drogę poza górnictwem.

Nadchodząca Barbórka przypada w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Górniczy stan, będąc spadkobiercą tradycji powstańczych oraz ostoją walki o suwerenność w latach osiemdziesiątych minionego wieku, ma prawo i honor świętować ten jubileusz szczególnie. Niech tegoroczne Górnicze Święto będzie tego wyrazem. Zachęcam Państwa do przybycia na Mszę Świętą w Waszych pięknych, galowych mundurach, które są zarówno symbolem przynależności do Górniczego Stanu, jak i wyrazem szczytnych, patriotycznych tradycji i szczególnego uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górniczej.

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie
Rafał Piech

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również