Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zbierali pieniądze dla Kamila podczas koncertu

  • Dodano: 2019-01-24 14:15

16 544,80 zł - taką kwotę udało się zebrać dzięki ofiarności wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, którzy w ostatnią niedzielę (20.01) wypełnili po brzegi halę kompleksu sportowego "Michał"  w Siemianowicach Śląskich.

Zbiórka dla Kamila

Pieniądze przeznaczone są dla Kamila, ucznia Szkoły Podstawowej nr 13 w Siemianowicach, do niedawna pełnego energii i zarażającego swym optymizmem nastolatka, który tego wieczoru zgromadził prawdziwe tłumy. Swoją pogodą ducha i opanowaniem „porwał” ludzi, którzy podziwiają Go za odwagę i wytrwałość w walce z niezwykle ciężką chorobą, która go zaatakowała.

Na scenie pojawiło się wiele artystów i nie tylko

Punktualnie o godzinie 17.00, rozpoczął się koncert siemianowickich artystów, którzy w ten sposób wsparli Kamila i jego rodzinę w tym trudnym momencie. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Józef Skrzek, wybitny muzyk i kompozytor, prywatnie przyjaciel SP nr 13, jego córka Elżbieta, Edward Loska, akrobaci - grupa gimnastyki artystycznej z UKS Katowice pod opieką Joanny Szeląg, Elwira Skiba, zespół absolwentów ZSTiO Meritum, zespół Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Jarka Janika oraz Elwira Wieczorek. Kolorowo zrobiło się podczas pokazu tańca Mix Style'u oraz kolędujących dzieciaków z Wesołego Przedszkola przebranych w tradycyjne śląskie stroje.

Oprócz występów również poczęstunek

Koncerty przeplatane były Wielkimi Wrzutkami, podczas których puszki wolontariuszy szybko zapełniały się szeleszczącymi banknotami. Częstowano także słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców z „trzynastki” oraz tradycyjnym „tustym z ogórkiem” o które zadbali przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic.

Przybyli liczni goście

Wśród gości nie zabrakło honorowego patrona imprezy, prezydenta Rafała Piecha wraz z małżonką Joanną, Adama Cebuli, przewodniczącego Rady Miasta Siemianowice Śląskie, Małgorzaty Pichen, naczelnika Wydziału Kultury i Sportu, Alicji Stysz-Adamskiej, wiceprezes ZNP, Marka Banasika, dyrektora Siemianowickiego Centrum Kultury oraz Hewilii Hetmańczyk, przedstawicielki Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii ds. Praktyk Pedagogicznych Uniwersytetu Śląskiego.

Koncert, który prowadzili Anna Jakubowska z SCK-u oraz komentator telewizyjny Janusz Oster, zakończył się wzruszającą piosenką pt.: „Przekażmy sobie znak pokoju”, która w siemianowickiej „trzynastce” akcentuje podniosłe i symboliczne momenty.

fot. Rafał Jakoktochce, Michalina Banasik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również