Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zgrany team Mikołaja: Policjanci, Emeryci i Sznupek. Świąteczna radość niesiona dzieciom

  • Dodano: 2023-12-15 11:45

Siemianowiccy policjanci wspólnie z emerytami z Koła nr 31 zawitali do najmłodszych ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci. Wspólnie w towarzystwie policyjnej maskotki Sznupka oczekiwali na przybycie Mikołaja. Wśród zabaw mundurowi wykorzystali ten czas na przekazanie najmłodszym cennych informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Ich uśmiech i radość z przygotowanych niespodzianek były największym podziękowaniem dla organizatorów.

Siemianowicka policja przygotowała niespodzianki

Policjanci wspólnie z Kołem nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Siemianowic Śląskich odwiedzili najmłodszych ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci przy ulicy Śniadeckiego. Mundurowym towarzyszył Pies Sznupek, który razem z wszystkimi oczekiwał z wielką niecierpliwością na największą atrakcję tego dnia, czyli Mikołaja. Zanim on jednak dojechał z prezentami, mundurowi przygotowali dla nich wiele niespodzianek. Policyjny profilaktyk mł.asp. Arkadiusz Lasyk przekazał im cenne informacje z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, natomiast asp. Michał Jędrszczyk z siemianowickiej drogówki opowiedział jak należy poruszać się po drodze i być bezpiecznym. Każdy maluch otrzymał książeczkę edukacyjną oraz opaskę odblaskową. Z kolei dzielnicowy mł.asp. Artur Niedzielski ćwiczył z dziećmi numery alarmowe oraz uczył jak wzywać pomoc i jej udzielać.

Radości i uśmiechu co nie miara 

Podczas słodkiego poczęstunku czekanie na Mikołaja minęło szybko i w końcu z workiem pełnym prezentów przekroczył on próg placówki. Wtedy pomocnicy Mikołaja- elfy pomagały mu we wręczaniu prezentów. Radości oraz uśmiechu było ogrom i w takiej atmosferze właśnie policjanci wrócili do codziennej służby. Była to największa nagroda dla organizatorów, którymi byli Koło nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej za włożony trud i zaangażowanie w organizację Mikołaja dla dzieci z tej placówki.

Zgrany team Mikołaja: Policjanci, Emeryci i Sznupek. Świąteczna radość niesiona dzieciom

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również