Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zimowo...odblaskowo... a najważniejsze, że bezpiecznie

  • Dodano: 2018-02-08 11:30

Ferie to czas odpoczynku dla uczących się dzieci. Dla policjanta z Zespołu ds. Nieletnich to okazja do spotkań z młodzieżą i przekazania wartościowych informacji, które pozwolą milusińskim bezpiecznie spędzać ferie.

Mundurowy opowiada jak należy zachowywać się podczas zimowych zabaw, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypomina dzieciom numery alarmowe oraz wspólnie ćwiczą powiadamianie służb ratowniczych o zdarzeniu wymagającym pomocy pogotowia ratunkowego, policji czy straży pożarnej.

Policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii od początku tygodnia ponownie przeprowadził kilka spotkań z młodzieżą szkolną. Mundurowy spotkał się z milusińskimi w Bibliotece Miejskiej, Siemianowickim Centrum Kultury oraz "Jarzębince". Ferie to dla nich czas odpoczynku i możliwość skorzystania z ciekawych zajęć, a dla mundurowego doskonała okazja, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których podczas zabawy tak łatwo zapomnieć. W ramach kampani MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" st.sierż. Krystian Gawron zachęcał dzieci przede wszystkim do aktywnego spędzania wolnego czasu, który powinien być bezpieczny dla nich oraz innych osób. Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zjeżdzania na sankach, gdy w pobliżu jest droga, chodnik bądź drzewa czy inne niebezpieczne przedmioty.

Razem z młodzieżą szkolną ćwiczył, w jaki sposób należy powiadomić służby ratownicze o zdarzeniu wymagającym ich pomocy. Uświadamiał, że ważna jest każda sekunda i nie należy wtedy panikować tylko skupić się na jak najszybszym wezwaniu pomocy bądź jej udzieleniu, jeżeli to nie zagraża naszemu własnemu bezpieczeństwu. Policjant rozdał dzieciom ulotki "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", w których zawarte są podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas korzystania z nart czy deski snowboardowej. Młodzi siemianowiczaninie otrzymali również opaski odblaskowe, które sprawią, że podczas zmroku będą widoczniejsi dla kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również